Opublikowano Dodaj komentarz

Fioletowe szkło

DLACZEGO FIOLETOWE SZKŁO BIOFOTONICZNE JEST TAKIE WYJĄTKOWE

Jeśli chcemy dłużej przechować produkt spożywczy, suplement czy kosmetyk to szkło jest najlepszym wyborem. Wśród różnokolorowych opakowań szklanych prym wiedzie fioletowe szkło biofotoniczne, bo zapewnia nie tylko utrzymanie świeżości, koloru i zapachu przechowywanych w nim surowców, ale przede wszystkim zgromadzonej w komórkach życiodajnej energii świetlnej, niezbędnej do własnych złożonych procesów życiowych. To dlatego fioletowe szkło nazywane jest biofotonicznym. Od bio – życie i fotos – światło.

Od czego zależy kolor szkła?

Aby powstało szkło potrzebny jest piasek – choć nie ten z piaskownicy, tylko taki, którego głównym składnikiem jest kwarc – plus kilka dodatków. W procesie produkcji szkła wszystkie składniki są mieszane i topione w temperaturze 1200–1300°C, a następnie formowane w odpowiednie kształty. Aby otrzymać szkło barwne, do masy szklanej trzeba dodać odpowiednie tlenki metali:

  • fioletowe szkło powstaje przez dodanie związków manganu,
  • czerwone szkło potrzebuje dodatku koloidalnych cząsteczek złota,
  • żółte szkło zawiera związki kadmu i siarki,
  • zielone szkło swoją barwę zawdzięcza związkom żelaza i chromu,
  • niebieskie szkło barwi się tak dzięki związkom kobaltu.

Co różni fioletowe szkło od innych??

Fioletowe szkło nie jest technologiczną nowinką. Już w starożytnym Egipcie najcenniejsze maści, olejki, leki i żywność trzymano właśnie w szkle o tym kolorze. Także średniowieczni alchemicy przechowywali szybko psujące się produkty w szkle barwionym na fiolet. Jednak to nie używany do barwienia mangan wpływa na zawartość opakowania. Chodzi o to, że odpowiednia barwa szkła filtruje światło. Szkło fioletowe przepuszcza jedynie dwa rodzaje promieniowania: UV oraz IR (podczerwień), a oba mają właściwości unieszkodliwiania drobnoustrojów. To dlatego żywność w szczelnie zamkniętym słoiku z fioletowego szkła wystawiona na działanie promieniowania UV przechodzi swoistą dezynfekcję, a procesy naturalnego starzenia pozostawionego w nim produktu zostają spowolnione.

Czym jest biofotoniczność?

Wszystkie samożywne organizmy pochłaniają energię płynącą ze słońca, bez której nie byłby możliwy życiodajny proces fotosyntezy. Energię tę gromadzą w swoich tkankach w postaci biofotonów. „Bio” w grece oznacza życie, „foton” – światło. Pomiar ilości fotonów, czyli energii jaka została zgromadzona w surowcu roślinnym, jest doskonałym wskaźnikiem witalności i jakości powstających z niego produktów. Ponieważ dzisiaj produkty te są często przetwarzane i mają w swoim składzie konserwanty, zawierają niewiele energetycznych biofotonów lub nie zawierają ich wcale. Fioletowe szkło działa jak bariera, zapobiega utracie naturalnie zgromadzonej energii przechowywanych składników, dzięki czemu na długo zachowują one pełnię swoich cech – nie tylko zapach i kolor, ale przede wszystkim bioenergię i wszystkie swoje właściwości. Jeśli więc mówimy o biofotonicznym szkle, mamy na myśli takie, które chroni naturalnie zgromadzoną w komórkach energię, a umieszczonym w nim produktom pozwala na dłużej zachować pełnię swych spektakularnych właściwości.

W jaki sposób kolor szkła wpływa na jego właściwości?

Odpowiednie zabarwienie szkła filtruje światło.

  • zielone szkło przepuszcza każdy rodzaj fali świetlnej
  • brązowe szkło odbija UVA, a przepuszcza całe spektrum światła widzialnego i promieniowania podczerwonego (IR)
  • czarne szkło przepuszcza tylko promieniowanie podczerwone
  • fioletowe szkło przepuszcza promieniowanie UV, które zabija drobnoustroje oraz promienie podczerwone, natomiast odbija światło widzialne, które przyczynia się do starzenia komórek

Światło słoneczne jest niezbędne do życia. Niesie ze sobą energię (link do filmu) umożliwiającą funkcjonowanie wszystkim żywym organizmom. Jednak, o czym często zapominamy, energia słoneczna działa również degradująco. Weźmy taką roślinę. Jeśli po osiągnięciu dojrzałości nadal będzie wystawiona na działanie słońca, proces rozpadu molekularnego zostanie przyśpieszony. Roślina straci jędrność, zacznie żółknąć, zwiędnie. Szkło fioletowe działa jak naturalny filtr przepuszczający tylko ten rodzaj światła, które chroni i dba o zachowanie wysokiej jakości dobroczynnych i wrażliwych substancji, ale zabezpieczający przed negatywnym wpływem światła widzialnego.

Zobacz, do przechowywania jakich produktów możesz wykorzystać opakowania z fioletowego szkła?

Są idealne do przechowywania wielu produktów spożywczych. Doskonale nadają się by przez długi czas trzymać w nich przyprawy i zioła, miód, orzechy, migdały, suszone owoce i musli. Są polecane do przechowywania herbaty, kawy, a także oliwy, olejów tłoczonych na zimno i masła klarowanego.
Świetnie sprawdzą się też w roli opakowań dla produktów kosmetycznych – do pielęgnacji skóry i włosów, olejków do aromaterapii i innych.

Jak dbać o fioletowe szkło biofotoniczne?

Samo szkło można myć w zmywarkach, natomiast wieczka i zakrętki nie. Te należy przetrzeć wilgotną ściereczką, nie zanurzając w wodzie.
Szkło Miron może być myte łagodnym detergentem lub przecierane alkoholem. Przed użyciem należy zaczekać aż całkowicie wyschnie.
Jeśli chcemy wysterylizować szkło, powinniśmy wiedzieć, że wytrzyma ono krótkotrwałe zanurzenie w gotującej się wodzie, ale przy długotrwałym wyparzaniu może ulec uszkodzeniu.
Fioletowego szkła biofotonicznego nie należy używać w kuchenkach mikrofalowych ani wkładać do zamrażarki. Nie jest ono szkłem hartowanym i może ulec uszkodzeniu przy gwałtownych zmianach temperatury.
Szkło Miron jest stworzone, by służyć nam latami, ale jeżeli się stłucze lub ukruszy, należy je wyrzucić.

Fiolet symbolizuje dobre samopoczucie

Kolor fioletowy tworzy pozytywne uczucie spokoju, harmonii i dobrego samopoczucia, a także mądrości i kreatywności. W terapii kolorami jest kolorem czakry korony i kojarzy się z mądrością, honorem i nadzieją. Zgodnie z tradycjami wschodnimi, reprezentuje harmonię wszechświata, ponieważ jest połączeniem czerwieni i niebieskiego (Yin i Yang). Yang jest energią słoneczną wychodzącą, podczas gdy Yin jest zmagazynowaną energią i materią. Yin i Yang w opozycji tworzą wir przepływu energii. Fiolet – będący Yin i Yang – tworzy podobny wir energii, zapewniając równowagę materii i darmowej energii, porządku i chaosu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *